| < Kwiecień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zakładki:
Polecam
środa, 19 maja 2010
OfficeSuite 5 - pakiet biurowy

W Nokii n97 niby mamy wbudowany pakiet biurowy QuickOffice, jednak jest on płatny. Poza tym miałem problemy w zainstalowaniu jego scrackowanej wersji. Mimo to, jeśli komuś nie szkoda pieniędzy, to polecam, bo jest niezły.

W poszukiwaniu zamiennika trafiłem na OfficeSuite'a. Nie jest on tak rozbudowany, jak QO, ale mnie wystarcza. Za jego pomocą można odczytywać i edytować pliki tekstowe oraz arkusze kalkulacyjne.

Aplikację należy podpisać.

Download

sobota, 15 maja 2010
Podpisywanie programów
Aby zainstalować większość aplikacji s60v5, które ściągamy z Internetu, musimy najpierw podpisać. (Jeśli nie mamy złamanego systemu.) W dalszej części wpisu przedstawię mój sposób na zdobycie własnego certyfikatu i podpisanie programu.
piątek, 14 maja 2010
SmartMovie 4.15 - odtwarzanie filmów

Nokia n97 nie obsługuje filmów w formatach innych, niż 3GP i MP4, dlatego wypadałoby wyposażyć się w odtwarzacz filmów DivX i Xvid. Takim programem jest SmartMovie w wersji 4.15.

Odtwarzacz po instalacji i uruchomieniu sam wykrywa filmy wgrane na telefon. Bardzo dobrze obsługuje filmy w formatach DivX i Xvid. Jest przy tym szybszy od oryginalnego Divx Mobile Playera. Poza tym Divx MP nie obsługuje Xvida. :)

Instalacja jest prosta. Podpisujemy własnym certyfikatem oba pliki znajdujące się w archiwum. Następnie instalujemy "1. SmartMovie 4.15 Original.sisx", a potem "2. SmartMovie 4.15 Cracked.sisx". I wszystko powinno działać.

Download

Co do podpisywania aplikacji, niebawem napiszę konkretny poradnik, jak uzyskać certyfikat i skutecznie podpisywać nim aplikacje.

Palringo - multikomunikator dla Symbiana

Kolejną niezbędną rzeczą jest komunikator. Jako, iż żyjemy w Polsce i prym wiedzie "wspaniała i niezawodna" sieć Gadu-gadu, przyda się, by w naszej komórce znalazł się program do jej obsługi. Możemy oczywiście skorzystać z oficjalnej wersji programu GG, ale jest ona płatna (nie tylko za przesył danych, ale i abonament za korzystanie). Polecam zatem program Palringo, który obsługuje sieć GG, a także inne (takie jak ICQ, Jabber czy Google Talk).
Dzięki Palringo skorzystamy również z Facebooka.

Program jest dostępny na większość platform smartfonowych, w tym najbardziej interesujący nas Symbian w wersji S60v5.

Download

Edit: Zapomniałem dodać - aby korzystać z Palringo, należy się zarejestrować na stronie tegoż komunikatora. Ewentualnie można to zrobić po instalacji programu na telefonie.

Opera Mini & Opera Mobile

Na pierwszy ogień pójdzie przeglądarka Opera. Na telefony komórkowe dostępna jest w dwóch wersjach.

 

 

Opera Mini

Jest to wersja działająca na większości telefonów dostępnych na rynku, obsługujących platformę Java. Niektórzy wolą korzystać z niej także na Symbianie, jednak ja polecam wersję Mobile.

Opera Mobile

W porównaniu do wersji Mini, Opera Mobile jest o wiele bardziej zaawansowaną przeglądarką. Oferuje karty, szybki start i parę innych ciekawych opcji. Na uwagę zasługuje (dostępna w obu wersjach) usługa Opera Turbo. Polega ona na przepuszczaniu oglądanych stron przez specjalny serwer, który kompresuje je i wysyła do telefonu. Dzięki temu można ograniczyć ilość przesyłanych danych. Wychodzi taniej i szybciej (szczególnie kiedy korzystamy z pakietowego przesyłu danych).

Obie przeglądarki można ściągnąć z oficjalnej strony producenta, za darmo!

Opera Mini & Opera Mobile

Witam!

Blog powstał w prostym celu. Zamierzam zebrać wszystkie programy, z których korzystam lub korzystałem. Testuje je na Nokii n97.

Obsługa bloga jest łatwa. Wszystkie wpisy podzielone są na kategorie, obowiązuje zależność: 1 program - 1 wpis.